Sprendimas namams

Savo telefone realiu laiku matysite savo būsto oro kokybę

Sukūrėte jaukų būstą. O ar jūsų būsto oras yra tyras ir sveikas?

Iki 90% laiko praleidžiama uždarose patalpose. Namų vidaus oras gali būti 2-5 kartus labiau užterštas, nei oras už lango.

Viena svarbiausių erdvių žmonėms yra jų būstas – jų namai. Namų erdvėje mezgasi tarpusavio meilė, čia mes ilsimės, susilaukiame vaikų, džiaugiamės svečiais.  Namų oro kokybė daro tiesioginę įtaką ne tik vaikų ir tėvų savijautai bei sveikatai. Namų oro kokybė  tiesiogiai lemia, kaip namuose jaučiamės, populiariai kalbant, koks yra namų „vaibas”. Namų jaukumo jausmas siejasi su CO2 kiekiu patalpoje. Namuose,kur CO2 kiekis per didelis, žmonės jaučiasi nejaukiai, nekomfortiškai. Tuo tarpu net ir kuklus būstas, kuriame ora tyras, žmonėms yra mielas ir jaukus. Visa tai galima paaiškinti moksliškai, tačiau kasdieniame gyvenime tiesiog tokio paaiškinimo neiškome. Tiesiog namuose jaučiamės gerai arba prastai.

Chroniškas tėvų nuovargis, prastas miegas, galvos skausmai ir nerimastingumas  didele dalimi dažniausiai yra susiję su per dideliu CO2 kiekiu miegamuosiuose. Tuo tarpu hiper-alergiškų vaikų skaičiaus augimas tiesiogiai siejasi su per dideliu lakiųjų organinių junginių (LOJ) ir kietųjų dalelių (KD) kiekiu vaikų kambariuose. Vidaus oro tarša yra tiesiogiai susijusi su didžiuliu vaikų alergijų protrūkiu visuomenėje.

Tikimybė sirgti virusinėmis ligomis taip pat siejasi su padidinta uždarų erdvių oro tarša.

Tipiškas šeimos būsto oro kybės pavyzdys

Žemiau yra pateikiamas realus vienos šeimos Lietuvoje būsto oro kokybės tyrimas. Tyrimai atlikti vasarą, kai žmonės kiek dažniau savo būstą vėdina. Tyrime dalyvavo viena šeima – vyras, žmona ir du jų vaikai. Būsto plotas – 100m2

 • Būsto plotas – 100 m2
 • Tyrimo apimtis – 7 dienos

 • Vyras skundžiasi nuolatiniu prastu miegu ir nuovargiu, nors, anot jo, stengiasi miegoti reikiamą valandų skaičių.

 • Žmona skundžiasi dažnu galvos skausmu.

 • Vienas iš vaikų yra smarkiai alergiškas.

Tėvų miegamojo oro kokybės kaita

Matome, jog CO2 lygis kiekvienos nakties antroje pusėje pasiekia raudoną reikšmę, o trečiadienio naktį CO2 kreivė pakilo ypač aukštai ir pasiekė beveik 3200 ppm (dalelių kiekis). Nieko keisto, jog šioje šeimoje tėviai nuolat jaučiasi prastai. Mat CO2 lygiui viršijus 1000 ppm organizmas ima lėtai nuodytis. Jei inžinierinėse patalpose, kuriose dirbama su CO2 dujomis, jų lygis pasiekia 2000 ppm, skelbiama patalpų evakuacija. Jei CO2 pasiekia 4000 ppm, žmogus palaipsniui pradeda dusti. Šiuo atveju, 3200 ppm yra pavojingai aukštas rodiklis. Uždarose erdvėse bendras CO2 kiekis niekada neturėtų viršyti 1000 ppm.

Tą pačią trečiadienio naktį tėvų miegamąjąme sveikatai pavojingą lygį pasiekė ir lakieji organiniai junginiai (pažymėti anglišku akronimu VOC – volatile organic compounds).

Tėvų miegamojo patalpoje viruso rizikos lygis pasiekia 10/10 (raudona kreivė), o bendras rizikos vidurkis išlieka aukštas.

Jums skirtas namų rinkinys

Norint savo būste džiaugtis sveiku oru, gera nuotaika, poilsiu ir gyvenimo kokybe, būtina pradėti matuoti savo būsto oro kokybę. Juk namuose praleidžiate patį brangiausią savo gyvenimo laiką.

Mes patarsime, kaip susikomplektuoti „Airthings” oro kokybės matuoklių rinkinį, tinkantį būtent jūsų namams.

Juo naudodamiesi jūs:

 • Savo telefone realiu laiku matysite savo būsto oro kokybę

 • Žinosite, kada ir kokių veiksmų reikia imtis, kad jūsų būsto vidaus klimatas išliktų sveikas ir saugus.

 • Žinosite, kada ir kokių veiksmų reikia imtis, kad išlaikyti namų orą nepriekaišingą

 • Ženkliai pagerinsite savo miegą ir poilsį
 • Sumažinsite savo namų virusingumo riziką
 • Sukursite geresnę savijautą ir gyvenimo kokybę

Susisiekite dėl pasiūlymo

Jūsų kontaktai

Vardas
Pavardė
El. pašto adresas
Telefonas