Mūsų verslo istorija

Iki vidaus oro kokybės sprendimų verslo atėjome vedami mokslinio metodo. Tačiau viskas prasidėjo nuo paprastos buitinės patirties. Stebėjome, kaip mūsų pačių būstuose keičiasi oro kokybė keičiant langus, skirtingais sezonais, atlikus namo ar būto renovaciją ar tiesiog rytais, po naktinio miego. Įtarimų sukėlė dažnos šeimos narių migrenos ar chroniškas nuovargis. Kai pastebėjome, jog migrenos kyla net ir vaikams, kas jų amžiui turėtų būti nebūdinga, pradėjome analizuoti priežastis ir aplinkos veiksnius. Pastebėjome, jog prasta mūsų ir mūsų šeimų narių savijauta labai dažnai siejosi su patalpose tvyrančiu slogiu oru.

Atlikus pradinius patalpų oro kokybės matavimus, mus ištiko lengvas šokas. CO2 lygis šildymo sezono metu mūsų namuose beveik nuolat ženkliai viršijo  higienos normą ir dažnai pasiekdavo sveikatai kenksmingas ribas. Tuo tarpu lakiųjų organinių junginių (LOJ) kreivė nuolat svyravo ties sveikatai pavojinga riba.

Atliekant stebėjimus ilgesnį laiką, pamatėme, kaip mūsų būstų oras „suserga”, o patys būstai įgyja taip vadinamą „sergančio pastato sindromą” (sic building syndrome). Apskaičiuojant būsto vidaus temperatūros, CO2 bei oro drėgnumo santykį, mūsų būstų „viruso rizikos” kreivė šildymo sezono metu svyravo tarp 8 ir 10 iš 10! Tai reiškė, kad būsto klimatas „serga“.

Būdami mokslininkais, mes pradėjome sistemingai gilintis į vidaus oro kokybės klausimą ir domėtis, kokių studijų šia tema pasaulyje yra atlikta. Siekdami išvengti diletantiškumo, mes skyrėme laiko ir lėšų, kad išsilaikyti RESET oro kokybės monitoringo sertifikatus ir tapome pirmaisiais Baltijos šalių RESET AP (akredituotais profesionalais). Tai darėme jau svarstydami apie galimybę pradėti verslą.

Gerai supratę problemą, išstudijavę mokslinius tyrimus, mes ėmėmės ieškoti patikimų vidaus oro kokybės matavimo įrangos gamintojų. Tai buvo ne toks ir paprastas uždavinys, mat gamintojų rinkoje yra daug, o kiekvieno iš jų produktų kokybė ir svarbiausia – duomenų tikslumas yra mažų mažiausiai migloti.

Siekdami išanalizuoti rinką sudarėme ilgą gamintojų sąrašą ir sėdome prie darbo. Pirmasis atrankos kriterijus buvo, kad gamintojo produktai turėtų RESET sertifikatą. Tai reiškia, kad:

  1. šio gamintojo matavimo įranga yra kruopščiai patikrinta laboratorinėmis sąlygomis
  2. ji yra kalibruojama
  3. būtent dėl kalibravimo, įranga sugeneruoja itin tikslius oro kokybės matavimus.

Po to sekė rodmenų skydelio ir programinės įrangos „draugiškumo” vartotojui kriterijai. Mat susidūrėme su faktu, kad inžinieriai geba sukurti gerą produktą, tačiau vartotojo sąsaja ar rodmenų skydelis dažnai išlieka suprantami tik patiems inžinieriams.

Sekantis kriterijus buvo – dizainas. Ieškojome produktų, kurie atrodytų ne kaip reanimacijos ar laboratorijos įranga, bet tiktų prie verslo ar buities interjero.

Atrinkę gamintojus pagal šiuos kriterijus, mes sėdome prie laiškų rašymo ir nuotolinės komunikacijos.

Bendraudami tiesiogiai su gamintojais, stebėjome

  1. kaip įmonė bendrauja su potencialiais klientais ar tarpininkais
  2. kiek kompanija yra draugiška startuoliams bei kiek jų reikalavimai atitinka startuolių tikrovę
  3. kokia yra jų reputacija rinkoje ir įmonės kultūra (turime kompetencijų tai įvertinti)
  4. kokie yra pasaulio apžvalgininkų atsiliepimai apie jų produktus

Atlikus išsamią analizę bei atranką neliko abejonių, kad šio „konkurso” nugalėtojai yra Norvegų kompanija Airthings.

Be to, jie entuziastingai ištiesė bendradarbiavimo ranką ir supratome, kad čia ir dabar, kartu su jais yra mūsų verslo pradžia. Taip tapome kompanijos Airthings atstovais Lietuvoje.

Reset Air” yra MB „Skaitmeninis korys” prekinis ženklas. Mūsų komandą sudaro socialinių, IT ir ŠVOK (šildymo vėdinimo oro kondicionavimo) inžinerijos mokslų specialistai bei ekspertai.

Degame aistra  atnešti išmanius vidaus oro kokybės sprendimus, kurie, tikrai žinome,  pakels visuomenės sveikatą ir žmonių gyvenimo kokybę į naują lygį.

Mūsų misija – geresnis vidaus patalpų oras, geresniam Lietuvos žmonių gyvenimui.

Dr. Saulius Matulevičius

Sekite mus Linkedin

https://www.linkedin.com/company/reset-air/